Płytki chodnikowe Polbruk

W otoczeniu szklanych biurowców a także w centrach miast znajdziemy stylowe pasaże, będące dowodem na to, że płytka chodnikowa nadaje życiu bieg.  

Płytki chodnikowe Polbruk dekoracyjny

Coraz częściej architekci sięgają po produkty typowo dekoracyjne jak: Polbruk City, Urbanika czy płukane i gładkie płytki chodnikowe. Ich nowoczesna minimalistyczna forma uszlachetnia przestrzenie o charakterze oficjalnym i reprezentacyjnym.

Estetycznych płytek chodnikowych nie może zabraknąć również w otoczeniu starych miast, rynków czy nadmorskich promenad. Wszędzie tam, gdzie liczy się klimat, a przestrzeń ma robić wrażenie, wpadać w oko i zapadać w pamięć. Na parkowych alejach, chodnikach wokół zieleńców dominują kostki z kolekcji Polbruk Monte oraz Complex, których estetyka łączy się ściśle z wygodą użytkowania i funkcjonalnością.

Płytki chodnikowe Polbruk klasyczny

Płytka chodnikowa Polbruk klasyczny jest rozpoznawalnym elementem, który od lat harmonijnie współgra zarówno z industrialnym otoczeniem dzielnic przemysłowych (okolice fabryk i zakładów produkcyjnych) jak i efektownie podkreśla okolicę nowych inwestycji – nieruchomości, obiektów miejskich czy centrów handlowych. Klasyczne płytki chodnikowe Polbruk Eskoo, Unikor i Tetka są stałym składnikiem placów oraz ciągów pieszych. Mają, podobnie jak Polbruk Prostokąt, charakterystyczne kształty i nienarzucjącą się, stonowaną, lecz zróżnicowaną kolorystykę, która pozwala na wyznaczanie różnorodnych stref komunikacyjnych.

Krawężniki i obrzeża

O walorach polskich miast nie decyduje wyłącznie użycie konkretnej kostki czy płyty. Liczy się wrażenie, jakie wywołuje całość – a więc zestawienie nawierzchni z elementami małej architektury jak obrzeża, krawężniki oraz murki oporowe. Produkty te, podobnie jak dodatki do stroju, dopełniają tworzone kompozycje, współdecydując o nowoczesnym bądź tradycyjnym charakterze.